Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vodu z obou rezervátů je možné používat jako pitnou

Vodu z obou rezervátů je možné používat jako pitnouDatum konání:
1.8.2022

Po provedení série rozborů, které potvrdily, že je voda v obou rezervátech vyhovující, dnes tj. 1. 8. 2022 Krajská hygienická stanice Pardubického kraje zrušila svůj zákaz, vodu z obou zdrojů lze tedy používat jako pitnou.

KHS dále doporučuje postup spotřebitelů po odvolání nařízení převařování vody takto:
a) Nechat odtéci studenou vodu po dobu jedné až pěti minut, nejméně ale do ustálení teploty (voda je stabilně chladná). Odmontujeme všechna zařízení namontovaná na kohoutek (perlátory apod.), řádně je propláchneme a namočíme na půl hodiny do virucidního dezinfekčního přípravku nebo ponoříme do nádoby s vodou, kterouohřejeme až k bodu varu.
b) Ze zařízení na výrobu ledu v lednici odstraníme všechen led a zařízení umyjeme a opláchneme.
c) Pokud jsou bojlery na teplou vodu nastaveny na nízkou teplotu (pod 50 °C),vypustíme z nich všechnu vodu a naplníme je novou studenou vodou.
d) Pokud používáte nějaké zařízení na doúpravu vody v domácnosti („vodní filtr“), vyměníme filtrační vložku za novou, předtím celé zbylé zařízení důkladně umyjeme a propláchneme, případně dezinfikujeme. Nelze-li filtrační element vyměnit, poradíme se s prodejcem, jak dále bezpečně postupovat. U iontoměničů několikrát zapneme regenerační cyklus a zařízení.