Úvod > Obec > Aktuality > Upozornění na úpravu jízdních řádů

Upozornění na úpravu jízdních řádů

31.3.2021

Upozorňujeme na blížící se termín změn vlakových (od 6.4.2021) a autobusových jízdních řádů a to z důvodu zahájení výluky na hlavním železničním koridoru.
Předmětem úprav autobusových jízdních řádů k 6.4.2021 a k 19.4.2021 je posun vybraných ranních a víkendových spojů pro zajištění částečného přestupu na/z vlaky zejména ve Svitavách a v Poličce. V Moravské Třebové pak budou upraveny víkendové spoje s ohledem na přestup na jiné autobusové linky.
Od 6.4.2021 tak dojde k možnému rozvázání vlakové a autobusové dopravy a cestující musí případně počítat s větší časovou náročností pro své cesty.
Další změny jízdních řádů budou prováděny postupně na základě došlých připomínek od obcí. Předpokládaný termín dalších úprav jízdních řádů je k 13.6.2021.
Z důvodu velkého časového posunu vlakových spojů, se nemusí podařit vyhovět všem požadavkům na posuny. Prioritou bude zajištění spojení z/do práce, škol nebo lékařských zařízení.
Nové vlakové jízdní řády jsou na veřejných portálech již dostupné. Autobusové jízdní řády budou dnes (31.3.2021) schvalovány dopravním úřadem. Od zítra budou i tyto jízdní řády k dispozici na  veřejných portách (např.  http://portal.idos.cz/…c=7)