Úvod > Obec > Aktuality > Informace o úklidu 25. 3. 2023

Informace o úklidu 25. 3. 2023

25.3.2023

Zametání silnice, které se konalo v minulých letech,  letos vyřešíme strojově - obecní traktůrek má i zametací kartáče. Úpravu zeleně na návsi a kolem obecního úřadu vyřešíme formou malých brigád,  u obecního úřadu už taková brigáda proběhla 16. 3. 2023.

Letošní jarní úklid proběhne pod hlavičkou celorepublikové akce Ukliďme Česko, kdy dobrovolníci uklízí černé skládky a odpadky vyhozené do přírody apod.

KDE SE SEJDEME?

Sraz dobrovolníků je v 9:00 v Bohuňově na návsi před hasičskou zbrojnicí. Zde se dozvíte pokyny, i s ohledem na počasí, rozdělíme se do skupinek a každý půjde uklízet na místo, které si vybral nebo mu bylo přiděleno. Na místě budou připraveny pytle na odpadky i pracovní rukavice, které jsme obdrželi od organizátorů celorepublikového úklidu Ukliďme Česko.

K dispozici budou i nápoje a teplý čaj, který si můžete napustit do vlastních lahví a vzít s sebou.

CO SI VZÍT S SEBOU?

Pracovní oblečení, rukavice (vlastní nebo si je vyzvedněte na místě srazu) a dobré boty.  Pokud půjdete k potoku, tak se bude hodit i motyka nebo železné hrábě.

CO BUDEME UKLÍZET?

1. Koryto a břehy potoka Korejtka, který teče z Vítějevsi do Bohuňova a vlévá se do řeky Křetínky. Podél potoka je větší množství odpadků, hlavně plasty, sklo, ale i pneumatiky aj. Tento úsek úklidu je náročnější a místy i blátivý, doporučujeme dobré boty a bude se hodit i motyka nebo železné hrábě, protože se zde jedná o odpadky, které přináší voda a jsou často zčásti v blátě nebo zamotané do větví a kořenů.  Zde bude potřeba dobrovolníků větší množství, proto uvítáme, když nám pomůžete právě tady, i za cenu větší dřiny a bláta na botách a oblečení. Abyste věděli, co očekávat, níže jsou aktuální fotografie od potoka.

2. Okolí silnice v úsecích Vítějeves - Bohuňov, Horní Poříčí - Bohuňov, Hutě - Bohuňov a Študlov - Bohuňov. Tyto úseky jsou méně náročné, jedná se spíš o procházku kolem silnice, spojenou se sběrem drobných odpadků.

3. Místa, o nichž nevíme a které tíží právě vás.

A CO S ODPADEM?

Sousední obec Vítějeves nás podpořila a pomohou nám s odvozem a likvidací odpadu naplaveného kolem potoka Korejtka, moc děkujeme za vstřícný krok panu starostovi Havlíčkovi.

Na všechny vaše dotazy vám rádi odpovíme ne emailu obec@obecbohunov.cz.

A důležité na konec - všechny účastníky úklidu zveme na malé občerstvení, které se bude podávat na výletišti v Bohuňově od 12:00 (obědová polévka, káva, čaj a něco sladkého).