Povinně zveřejňované informace

1. Název

Obec Bohuňov

2. Důvod a způsob založení:

Obec Bohuňov je založena v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb. o obcích (obecní zřízení), platném znění. Dle § 4 tohoto zákona vystupuje v právních vztazích svým jménem a nese odpovědnost z těchto vztahů vyplývajících. Je tedy právnickou, a to právnickou osobou s plnou právní subjektivitou.
Posláním obce je zajištění veřejné správy na svém území, případně výkon státní správy v územním obvodu a za podmínek stanovených zákony.

3. Organizační struktura

Rozpočtové opatření č. 4_2019.pdf

Schvalený zavěrečný účet 2018.pdf

9. Žádosti o informace

Informace se poskytuje na základě žádosti nebo zveřejněním.

Obec Bohuňov zveřejňuje informace následujícími způsoby:

• na úřední desce v obci
  • na elektronické úřední desce na adrese: www.obecbohunov.cz

Žádost o poskytnutí informace se podává ústně, písemně, telefonicky, nebo elektronickou poštou. Není-li žadateli na ústně podanou žádost informace poskytnuta nebo ji nepovažuje za dostačující, je třeba podat žádost písemně.

Obec je povinna ve svém sídle v úředních hodinách zpřístupnit:

a)   právní předpisy, vydávané v rámci své působnosti

b)   seznamy hlavních dokumentů, zejména koncepční, strategické a programové povahy, které mohou být poskytnuty podle tohoto zákona včetně případných návrhů licenčních smluv a to tak, aby do nich mohl každý nahlédnout a pořídit si opis, výpis nebo kopii.

Obec je povinna zveřejňovat informace též způsobem umožňujícím dálkový přístup.

Pokud žádost o poskytnutí informace směřuje k poskytnutí již zveřejněné informace, může obec co nejdříve, nejpozději však do 7 dnů, místo poskytnutí informace sdělit žadateli údaje umožňující vyhledání a získání zveřejněné informace. Pokud žadatel trvá na přímém poskytnutí zveřejněné informace, obec mu ji poskytne.

Formulář - Žádost o poskytnutí informace.docx

10. Příjem žádostí a dalších podání

- osobně:  na adrese obecního úřadu v úředních dnech a hodinách.

- písemně na adrese: Obec Bohuňov, Bohuňov 49, PSČ 569 04

- telefonicky na telefonním čísle: 468 008 912

- elektronickou poštou na adrese: bohunov@tiscali.cz

- datovou schránkou: s78a3ng

11. Opravné prostředky

Opravné prostředky proti rozhodnutí vydaným úřadem se podávají ve lhůtách a způsobem stanovených zvláštními předpisy. Ve vydaných správních rozhodnutích je uvedeno poučení o odvolání, které v konkrétním případě stanoví postup odvolatele při podání odvolání.

Většinou lze opravný prostředek podat do 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí, pokud není v rozhodnutí nebo právním předpisem stanoveno jinak.

12. Formuláře

Formulář - Žádost o informace.docx

Formálář - žádost o kácení dřevin mimo les.docx

Další formuláře můžete najít na: https://portal.gov.cz/obcan/formulare

13 . Popisy postupů - návody pro řešení životních situací

Životní situace jsou strukturované popisy řešení úkonů ve vztahu k orgánům veřejné moci. Jednotlivé popisy mají přesně danou strukturu, kterou při zveřejnění zadává a za správnost návodu odpovídá vždy uvedený zveřejňující subjekt. Dále viz. https://portal.gov.cz/obcan/zivotni-situace/

14. Předpisy

14.1 Nejdůležitější používané předpisy

Obec jedná a rozhoduje zejména podle zákona o obcích č. 128/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů a dalších obecně závazných právních předpisů souvisejících, jejichž aktuální platné znění naleznete na stránkách Portálu veřejné správy  ČR na adrese https://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/

14.2 Vydané právní předpisy

Místní životní situace jsou řešeny především obecními vyhláškami a zprávami pro občany zveřejněnými na úřední desce v obci a na webových stránkách vč. úřední desky na internetu.

15. Úhrady za poskytování informací

15.1 Sazebník úhrad za poskytování informací

Obecní úřad je oprávněn požadovat úhradu nákladů spojených s vyhledáváním informací, např. za přímou mzdu pracovníka, pořizování kopií a technických nosičů dat a odesílání informací, přičemž vydání informace se může podmínit zaplacením úhrady nebo zálohy.

15.2.Usnesení nadřízeného orgánu o výši úhrad za poskytnutí informací

Žadatel může podat na postup při vyřizování žádosti o informaci stížnost, pokud nesouhlasí s výší úhrady sdělené žadateli písemně povinným subjektem před podáním informace nebo nesouhlasí s výší odměny za oprávnění užít informaci na základě licenční smlouvy. Stížnost lze podat písemně nebo ústně, a to u povinného subjektu. O stížnosti rozhoduje nadřízený orgán. V současné době nejsou vydána žádná usnesení nadřízeného orgánu týkajících se těchto stížností.

16. Licenční smlouvy

16.1 Vzory licenčních smluv

Vzory licenčních smluv dle § 14 a zákona č. 106/1999Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů nejsou.

16.2 Výhradní licence

V současné době nejsou pro obec Bohuňov poskytnuty žádné výhradní licence podle § 14a odst. 4 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

17. Výroční zpráva podle zákona č. 106/1999

Poskytování informací dle zák. 106 1999 Sb.pdf